پدر عروسک ها پدر عروسک ها .

پدر عروسک ها

انواع مختلف داستان های سیندرلا

کارتون و انیمیشن فیلم سینمایی سیندرلا یکی از محبوب ترین کارتون های بچه های دهه شصت بود که فقط اون هایی که دستگاه پخش ویدئو داشتند می تونستند اون رو ببینند. توی دورانی که سی دی جای ویدئو رو گرفت، نسخه سیندرلا 2 هم اومد. البته این روزها فیلم سینمایی سیندرلا هم ساخته شده است که خود دیزنی اون رو ساخته است. البته منظور نسخه انسانی فیلم سیندرلا است. اون هم قشنگه. موسیقی فیلم سیندرلا هم خیلی زیبا است. در کل به طرفدارهای سیندرلا پیشنهاد می دهم که اگر خیلی سیندرلا رو دوست دارند  اقدام به خرید فیگور سیندرلا از سایت دالیدل کنند.

 

 

تمام داستان های سیندرلا


"سیندرلا" یا "کفش شیشه ای کوچک"  یک داستان عامیانه درباره ظلم و ستم است. هزاران نوع داستان از سیندرلا در سراسر جهان شناخته شده است. قهرمان داستان زن جوانی است که در شرایط رها شده ای زندگی می کند و ناگهان با صعود خود به سلطنت از طریق ازدواج ، به ثروت چشمگیری می رسد. داستان رودوپیس، استرابون، جغرافی دان یونانی، چیزی در حدود 7 سال قبل از میلاد و 23 میلادی ، در مورد یک کنیز یونانی که با پادشاه مصر ازدواج می کند، معمولاً اولین نسخه شناخته شده داستان سیندرلا محسوب می شود.

 

داستان چینی یه ژیان که برای اولین بار در منابعی از حدود سال 860 میلادی تصدیق شده است، یکی دیگر از انواع اولیه داستان است. اولین نسخه ادبی اروپا از داستان توسط Giambattista Basile در Pentamerone در سال 1634 در ایتالیا منتشر شده است. نسخه ای که اکنون در دنیای انگلیسی زبان بیشتر شناخته شده است توسط چارلز پروو در سال 1697 در Histoires ou contes du temps passé به فرانسه منتشر شد. بعداً نسخه دیگری توسط برادران گریم در مجموعه داستان های عامیانه آنها Grimms ‘Fairy Tales و در سال 1812 منتشر شد.

 

اگرچه عنوان داستان و نام شخصیت اصلی سیندرلا به زبان های مختلف تغییر می کند. اما در فرهنگ عامه انگلیسی زبان، سیندرلا یک نام کهنسال است. کلمه سیندرلا به معنای کسی است که صفات او شناخته نشده بودند؛ کسی که پس از یک دوره تاریکی و غفلت به طور غیر منتظره ای به شناخت یا موفقیت دست می یابد. داستان محبوب سیندرلا، در فرهنگ بین المللی، عناصر طرح، کنایات و تبلیغات را به طیف گسترده ای در رسانه ها تأثیر می گذاشته است.

 

منبع:  دالیدل


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۶:۴۹:۵۴ توسط:پدر عروسک موضوع: نظرات (0)